Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

„Грев или шприцер“ на Јутјуб каналот на Драмски театар

На Јутјуб каналот на Драмски театар - Скопје денеска ќе биде прикажана претставата „Грев или шприцер“ од Сашко Насев. 

Скопје, 22 мај 2020 (МИА) – На Јутјуб каналот на Драмски театар – Скопје денеска ќе биде прикажана претставата „Грев или шприцер“ од Сашко Насев.

Претставата ќе биде емитувана со почеток од 20 часот, а е во режија на Деан Дамјановски.

Од Драмски театар најавија дека утре во 19 часот на нивниот Јутјуб канал ќе биде прикажана претставата за млади „Капетанот Џон Пиплфокс“ по текст на Душан Радовиќ, а во режија на Коле Ангеловски. см/бак/

 

Back to top button
Close
Close