BallkanBallkan.PortalKorrespondentë Botë

Greqia pret përforcim plotësues të marrëdhënieve greko-amerikane me administratën e re të SHBA-së

Presidentja greke Katerina Sakelaropulos, kryeministri grek Kirjakos Micotakis dhe ministri i Punëve të Jashtme Nikos Dendias përmes  profileve të tyre zyrtare  në Tuiter dërguan urime deri te presidenti i ri i SHBA-së Xho Bajden dhe nënpresidentja Kamala Haris dhe shfaqën shpresë për përforcim plotësues të miqësisë dhe bashkëpunimit ndërmjet dy vendeve dhe dy popujve, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Back to top button
Close
Close