0_Web_AktualeKorrespondentë BotëMakedonija.SlajderPolitikë

Greqia me qëndrim të pandryshuar për perspektivën evropiane të Maqedonisë së Veriut dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor

Mbështetjen e Athinës për perspektivën e BE-së të vendeve nga Ballkani Perëndimor, mes të cilave edhe Maqedoninë e Veriut e shprehën ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë Nikos Dendias dhe kryeministrin grek Kirjakos Micotakis gjatë pjesëmarrjes së tyre në mbledhjet në suaza të Procesit të Berlinit të hënën dhe të martën, ndërsa  këtë mbështetje e konfirmojnë edhe burimet diplomatike greke.

Back to top button
Close
Close