0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeKorrespondentë BotëMakedonija.SlajderShoqëri

Greqia i mbyll kufijtë me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Ndërprerja e lidhjes rrugore, detare dhe ajrore me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, është një nga vendimet e miratuara në mbledhjen e sotme të kryeministrit grek, Kirjakos Micotakis, me ministrat nga Qeveria e tij, njofton korrenspondetja e MIA-s nga Athina.

Athinë, 15 mars 2020 (MIA) – Ndërprerja e lidhjes rrugore, detare dhe ajrore me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, është një nga vendimet e miratuara në mbledhjen e sotme të kryeministrit grek, Kirjakos Micotakis, me ministrat nga Qeveria e tij, njofton korrenspondetja e MIA-s nga Athina.

Siç kumtoi nga Kabineti i Micotakis, përjashtim nga masa është transportimi i mallërave dhe hyrja në Greqi e atyre që kanë shtetësi greke ose jetojnë në vend. bsh/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close