BallkanBallkan.Portal

Greqi: Fundoset një anije me emigrantë, 12 persona kanë humbur jetën

Të paktën 12 emigrantë janë mbytur kur anija në të cilën kanë qenë është fundosur afër ishullit grek Paksi.

Athinë, 11 janar 2020 (MIA) – Të paktën 12 emigrantë janë mbytur kur anija në të cilën kanë qenë është fundosur afër ishullit grek Paksi.

Në aksionin e shpëtimit janë shpëtuar 21 persona.

Tre helikopterë dhe gjashtë varka e kërkojnë rajonin në jugperëndim të Paksos, në kërkim të emigrantëve të zhdukur, kumtoi roja bregdetare greke.

Në anijen, nga e cila është dërguar thirrje për ndihmë, kanë qenë rreth 50 njerëz. mb/

Таг
Back to top button
Close
Close