0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderДописници СветПолитика

ГРЕКО: Северна Македонија на задоволувачки начин ги спроведува препораките на Групата земји против корупцијата

Групата земји против корупцијата (ГРЕКО) независна експертска група на Советот на Европа, во Извештајот објавен денеска 2 октомври во Стразбур, оценува дека Северна Македонија ги спровела на задоволителен начин девет од деветнаесетте препораки, осум се делумно имплементирани и две не се спроведени, од препораките содржани во четвртиот извештај за проценка, посветен на превенцијата на корупцијата кај парламентарците, судиите и обвинителите, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close