БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Грците задоволни од работата на новата Влада

Грците позитивно ги оценуваат активностите и работата на Владата во првите два месеца од доаѓањето на власт, покажуваат резултатите од истражувањето на јавното мислење објавено во месечниот барометар на „Opinion poll“, jави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close