БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Грците вчера максимално ги искористија последните часови пред затворањето на продавниците во Атина

Поширокиот регион на Атина, од рано утрово е во црвената Ковид зона со посебни рестриктивни мерки, меѓу кои и одново затворање на продавниците, па така, Грците, вчера ги преполнија улиците и максимално ја искористија последната можност за шопинг, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close