БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Грците нема да имаат можност да одберат која вакцина ќе ја примат

Сите вакцини ќе се третираат како една, вели генералниот секретар на Министерството за здравство на Грција, кој е надлежен за вакцинацијата во интервјуто за грчката телевизија „Мега“, во однос на тоа дали граѓаните ќе имаат можност да одберат која вакцина да ја примат и објаснува дека и „во Грција, како и во сите земји од Европската унија граѓаните нема да одбираат вакцина“, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close