БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Грција задоволна од досегашниот тек на туристичка сезона

Одлично ја оцени ситуацијата со туризмот во Грција, портпаролот на грчката Влада Јанис Иконому, одговарајќи на прашањето на дописничката на МИА од Атина на денешниот редовен брифинг со новинарите во однос на досегашната туристичка сезона.

Back to top button
Close
Close