0_МИА Истражува.ПорталБалканДописници СветРепортажа

Грција во карантин, Атина празна (видео)

Од шест часот утрово Грција е во целосен карантин, а дописничката на МИА од Атина го посети центарот на грчката престолнина, плоштадот Синтагма пред Парламентот, трговската улица „Ерму“, односно локациите, што под нормални услови се полни, како со Грци, така и со туристи.

Back to top button
Close
Close