АнализаБалканБалкан.ПорталДописници СветМИА Истражува

Грција во 2020 година: Ковид-19 му нанесе силен удар на туризмот

Грција помина едно од најлошите, ако не и најлошо лето во однос на туризмот. Со оглед на тоа дека од 1 јули се отвори за туристите, а од март беше во карантин и загуби голем дел од посетителите кои доаѓаат пред летниот период, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close