Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Грција утре ќе добие уште 83 илјади дози од вакцината, досега вакцинирани над 400 лица

До 16 часот, во петте болници во Атина, беше вакцинирано 471 лице, а беше пријавен случај на алергиска реакција, но која не е сериозна и успешно беше третирана, рече генералниот секретар во Министерството за здравство на Грција Мариос Темистоклеус на денешната редовна прес конференција за планот за вакцинација, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close