Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Грција утре ќе ја добие првата пратка од вакцините за Ковид-19

Првата пратка од 9.750 дози на вакцината за Ковид-19, се очекува утре да пристигне во Грција, а веќе во недела и официјално да започне вакцинацијата во земјата, односно т.н. „операција Слобода“, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close