0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМИА ИстражуваОпштествоТема

Грција, Турција и Албанија најбарани летни дестинации, условите за влез различни

Со намалување на бројот на новозаболени од Ковид-19, поголемиот број на вакцинирани и олеснувањето на условите за патување, полека се зголемува интересот на македонските граѓани за летување. Туристичките агенции кои ги контактираше МИА велат дека интерес има особено за туристичките места во кои традиционално летуваат македонските граѓани. Атрактивни и годинава остануваат Грција, Турција и Албанија. Условите за влез се различни.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close