Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Грција-САД: Потврдена заедничката желба за продлабочување на соработката

Денеска во Солун разговаравме за долготрајно зајакнување на американско - грчките односи, Западен Балкан и за де-ескалација на тензиите во Источниот Медитеран, напиша американскиот државен секретар Мајк Помпео на неговиот официјален „Твитер“ профил за неговата средба во Солун со шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close