БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Грција испрати во Албанија 20.000 вакцини Астра Зенека

Од Грција за Албанија денеска заминаа 20.000 вакцини Астра Зенека, соопштија, преку социјалните мрежи, од Секретаријатот за цивилна заштита на Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close