БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Грција и Велика Британија разговараат за сертификатот за вакцинација

Во тек се техничките разговори меѓу грчки и британски официјални лица за да се утврди дали ќе биде можно спроведување на сертификатот за вакцинација, вели министерот за туризам на Грција Харис Теохарис во интервјуто за радиото Би Би Си 4 и изразува надеж дека ќе се постигне решение, барем во однос на техничкиот дел, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close