БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Грција и Турција се договорија за одржување нова средба за мерките за градење доверба

Министерствата за одбрана на Грција и Турција се договорија да го одржат четвртиот круг разговори за мерките за градење доверба, а за датумот и другите детали наскоро ќе биде донесена одлука, соопштија од грчкото Министерство за одбрана, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close