ЕвропаСвет.Слајдер

Грција и Франција испратија помош на Сардинија за гаснење на пожарот, 900 лица евакуирани

Повеќе од 900 лица се евакуирани поради пожарот што сè уште гори на италијанскиот остров Сардинија, соопшти денеска локалната противпожарна служба.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close