БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Грција го поддржува Кипар за воведување насочени санкции за Турција

Поддршката на Грција за Кипар, за „воведување конкретни санкции за лица и субјекти инволвирани во континуираните нелегални активности на Турција во кипарската Ексклузивна економска зона“ ја изразува портпаролот на грчкото МНР, Александрос Гениматас, одговарајќи на новинарско прашање, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close