БалканДописници СветСвет.Слајдер

Грција го доби првиот француски повеќенаменски борбен авион Рафал

За време на церемонијата во Истра во центарот за тестирање на летови на Дасо, Грција го доби првиот повеќенаменски борбен авион Рафал, јави дописникот на МИА

Back to top button
Close
Close