0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderДописници СветОпштество

Грција ги затвора границите со Северна Македонија и Албанија

Прекинување на патното, морското и авионското поврзување со Северна Македонија и Албанија, е една од одлуките донесени на денешниот состанок на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис со министри од неговата влада, јави дописничката на МИА од Атина.

Атина, 15 март 2020 (МИА) – Прекинување на патното, морското и авионското поврзување со Северна Македонија и Албанија, е една од одлуките донесени на денешниот состанок на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис со министри од неговата влада, јави дописничката на МИА од Атина.

Како што соопштија од кабинетот на Мицотакис, исклучок од мерката е пренесувањето на стоки и влез во Грција за оние кои имаат грчко државјанство или живеат во земјата.ср/дма/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close