БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Грција ќе остане отворена за туристите од САД до крајот на сезоната

Грција ќе продолжи да прима посетители од САД до крајот на туристичката сезона, рече министерот за туризам на Грција Василис Кикиљас, објаснувајќи дека станува збор за „важен пазар, што создава дополнителна вредност за економијата на земјата“, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close