БалканДописници Свет

Грција ќе надмине десет милиони аплицирани дози на вакцината

Денеска се очПортпролката на грчката Влада, Аристотелиа Пелони на денешниот редовен брифинг со новинарите истакна дека се очекува вакцинациите да надминат десет милиони, а веќе 5.520.000 Грци да имаат примено барем една доза, а 4.730.000 ја имаат завршено вакцинацијатаекува вакцинациите да надминат десет милиони, а веќе 5.520.000 наши сограѓани имаат примено барем една доза, а 4.730.000 ја имаат завршено вакцинацијата, рече портпролката на грчката Влада Аристотелиа Пелони на денешниот редовен брифинг со новинарите, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close