БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Грција ќе ги чека одлуките на ЕМА за имунизација со вакцината на Џонсон и Џонсон

Ги очекуваме одлуките и на Европската агенција за лекови и на Националната комисија за вакцинација, за да започне имунизацијата и со вакцината на Џонсон и Џонсон, а веројатно тоа ќе биде во текот на мај, рече генералниот секретар во Министерството за здравство на Грција Мариос Темистиклеус, денешната редовна прес конференција,  јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close