БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Грција дополнително ги олеснува рестрикциите – со отвораат културните активности

Музеите, летните кина, како и можноста за организирање настани во живо, но на отворено, добија зелено светло од Комисијата на епидемиолози и грчката Влада одлучи постепено да бидат отворени, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close