БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Грчкото МНР го осуди оштетувањето на грчкото знаме на Кастелоризо, очекува осуда и од Турција

Со фрлена црвена боја, вчера беше оштетено грчкото знаме исцртано на карпа на островот Кастелоризо, за што денеска со осуда реагираше Министерството за надворешни работи на Грција и изрази очекување тоа да го стори и Турција и да ги пронајде одговорните, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close