БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Грчкото МНР го осуди нападот врз свештеникот во Лион

Го осудуваме нападот врз православниот свештеник со грчко потекло во близина на црквата Благовештение во Лион, Франција, соопштуваат од Министерството за надворешни работи на Грција , јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close