0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталДописници СветПолитика

Грчките медиуми од синоќа јавуваат за потерницата по Груевски

„ПЈРМ: Се бара Н. Груевски – потерница за поранешниот премиер“; „Потерница за Груевски во ПЈРМ“; „Исчезнат“ поранешниот премиер на Скопје“; „Никола Груевски недостапен за органите на прогонот“; „Потерница по Никола Груевски“, се дел од насловите во електронските изданија на грчките медиуими за издадената национална потерница за пораншениот македонски премиер Никола Груевски, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close