Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Грчкиот здравствен систем под голем притисок, само осум приватни лекари се понудиле да помогнат

Само осум приватни лекари, одговориле позитивно на повикот од Министерството за здравство на Грција да помогнат во битката со пандемијата, во моменти кога здравствениот систем во земјата е под голем притисок, откри денеска портпаролот на грчката Влада Стелиос Пецас на редовниот брифинг со новинарите, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close