БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Грчкиот премиер за пожарот близу Атина: На периферијата на градот владее кошмар

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис денеска ги посети северните предградија на Атина, каде пожарникарите се обидуваат да го стават под контрола пожарот пред ветрот повторно да зајакне.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close