БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Грчки владини извори: Дендиас имаше наредба од Мицотакис, ако биде испровоциран да одговори

Постоеше целосна усогласеност на министерот за надворешни работи со премиерот и доби јасна наредба од него, ако биде испровоциран, да одговори соодветно, коментираат грчки владини извори за медиумите, по вчерашната прес конференција на шефовите на грчката и турската дипломатија во Анкара, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close