БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Грчката Влада со 330 милиони евра ќе ги поддржи угостителите што се затворени веќе пет месеци

Пакет од 330 милиони евра за обезбедување обртен капитал за угостителските компании со цел набавка на суровини за првите два-три месеци кога ќе почнат со работа, најави грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, на состанокот за поддршка на угостителите во Грција, кои веќе пет месец, од почетокот на ноември се целосно затворени, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close