БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Грчката Влада преку програма од 420 милиони евра ќе го поддржи туристичкиот сектор

Капитал за почеток, односно субвенција до 400.000 евра ќе може да добијат туристичките бизниси во Грција во рамките на новата програма за поддршка што денеска ја соопшти грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис на состанокот со претставниците од туристичкиот сектор, а ќе може да достигне до 420 милиони евра, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close