БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Грант до 5.000 евра за угостителите во Грција да набават греење за надворешните делови од локалите

Сопствениците на угостителските објекти и кафулињата ќе добијат грант до 5.000 евра за да набават грејни тела за надворешните делови од локалите, објави грчката телевизија „Скај“, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close