СветСвет.Портал

Границата меѓу Канада и САД веројатно ќе биде затворена до 21 јуни

Границата меѓу Канада и САД се очекува да остане затворена за обични патувања до 21 јуни, објави денеска канадскиот весник „Глоуб енд меил“.

Торонто, 13 мај 2020 (МИА) – Границата меѓу Канада и САД се очекува да остане затворена за обични патувања до 21 јуни, објави денеска канадскиот весник „Глоуб енд меил“.

Канада и САД на 18 април се согласија да ги продолжат граничните ограничувања за уште 30 дена.

Канада побара продолжување од 30 дена и речиси е сигурно дека Вашингтон ќе се согласи со предлогот, информира весникот повикувајќи се на неименувани извори. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close