Дописници МКДКултураКултура.Портал

Гран при на „Мал битолски Монмартр 2021“ за „Училиште 1955“ од Москва

Стручно жири на меѓународната детска ликовна колонија „Мал битолски Монмартр“ одлучи наградата Гран при за 2021 година да биде доделена на ученици, млади ликовни таленти од „Училиште 1955“ од Москва, Русија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close