0_Спорт.ПорталОстанато

Гран-при на Италија ќе остане на календарот во Формула 1 до 2024 година

Трката за Големата награда на Италија ќе биде на календарот во Формула 1 најмалку до 2024 година, според официјалната веб-страница на натпреварувањето.

Back to top button
Close
Close