Дописници СветСвет

Градот Њујорк прекриен со чад од шумските пожари на Запад 

Поради атмосферските струења, чадот од шумските пожари што беснеат во западниот дел на САД пристигна во таканаречениот „три-државен регион“ составен од Њујорк, Њу Џерси и Конектикат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close