Дописници МКДОпштински вести

Градоначалникот на Велес, Коцевски со осврт за сработеното во 2020

Еден од најголемите проекти што го реализираме во 2020 година е проектот Смарт Езеро „Младост“, финансиран од ЕУ во вредност од над еден милион евра. Проектот веќе го менува пејсажот околу езерото „Младост“ кое настојуваме да го развиеме во најзначаен туристички транзитен центар во земјата, информира на денешниот осврт за 2020 градоначалникот на Општина Велес, Аце Коцевски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close