Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Градоначалникот на Петриње потврди дека во земјотресот загинало дете

Градоначалникот на Петриње, Даринко Думбовиќ изјави дека градот е разурнат во денешниот земјотрес и засега се знае само за една жртва односно загина едно дете

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close