0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталДописници СветПолитика

Градоначалникот на грчката општина Преспа најави отворање на граничниот премин Ники (Меџитлија)

Отворање на граничните премини Ники (Меџитлија) кон Северна Македонија и Кристалопиги кон Албанија, на 1 јули, најави, преку Фејсбук, градоначалникот на општина Преспа Панајотис Пасхалидис , јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close