Дописници МКДОпштински вести

Градоначалникот на Делчево позитивен на Ковид-19 вирусот

Градоначалникот на Делчево, Горан Трајковски е позитивен на Ковид-19 вирусот. Веста Трајковски ја соопшти на својот официјален фејсбук профил во кој вели дека своите обврски во наредниот период додека трае изолацијата ќе ги извршува од дома.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close