Дописници МКДОпштински вести

Градоначалникот Коцевски во посета на Полска

На покана од Полскиот институт за меѓународни работи, од денеска до 30 ноември  градоначалникот на Општина Велес, Аце Коцевски престојува во работна посета на Република Полска.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close