Дописници МКДОпштински вести

Градоначалникот Коцевски апелира до рекреативците да носат заштитни маски

Двете пешачки патеки над велешкото езеро „Младост“,  едната од десната страна над патот кон шумата и другата која води непосредно покрај езерото, се масовно посетени од рекреативци од Велес и од други градови. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close