Дописници СветСветСвет.Портал

Градоначалник од Тексас: Снаоѓајте се како можете, само силните ќе преживеат, слабите ќе загинат

По повод прекинот во снабдување струја и вода поради рекордните снежни врнежи и ниски температири во Тексас, градоначалникот на Колорадо сити се обратил до граѓаните со зборовите: „локалната власт не е одговорна да ве поддржи во овие тешки времиња. Потонете или пливајте, изборот е ваш“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close