0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштествоОпштински вести

Градоначалничката на Тетово Теута Арифи одликувана со „Орден на Ѕвездата на Италија“

На свеченост во Италијанската амбасада, тетовската градоначалничка Теута Арифи е одликувана со „Орден на Ѕвездата на Италија“, информираат од нејзиниот кабинет. Ова одликување е доделено за придонес во промоција на вредностите на италијанската култура и јазик во странство.

Back to top button
Close
Close