0_Магазин.ПорталЗанимливости

„Градинка за кучиња“ во Јужна Кореја

Вработените во центарот се грижат за кучиња постари од 12 недели кога нивните сопственици имаат обврски. Фотографии од миленичињата во оваа своевидна „градинка“ редовно се споделуваат на Интернет.

Сеул, 26 декември 2019 (МИА) – Дневниот центар за домашни миленици во градот Џеонгџи-до, Јужна Кореја е сè попопуларен во овој дел од земјата.

Вработените во центарот се грижат за кучиња постари од 12 недели кога нивните сопственици имаат обврски. Фотографии од миленичињата во оваа своевидна „градинка“ редовно се споделуваат на интернет.

Покрај грижата за животните, во понудата има и нега од ветеринар, како разни вежби и игри за подобрување на нивната послушност и друштвеност. си/ми/

Таг
Back to top button
Close
Close