0_Македонија.ПорталДописници МКД

Градежник тешко се повредил на работното место во Неготино

Работникот С.М.(50) од село Криволак, при изведување на градежни работи во фирма на ул.„Железничка“, во Неготино, паднал и се здобил со тешки телесни повреди.Тој бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје за укажување лекарска помош.

Неготино, 23 јуни 2020 (МИА) –  Работникот С.М.(50) од село Криволак, при изведување на градежни работи во фирма на ул.„Железничка“, во Неготино, паднал и се здобил со тешки телесни повреди.Тој бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје за укажување лекарска помош.

Како што информираше денеск Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес, случајот бил пријавен вчера  околу 11.00 часот во Полициската станица Неготино

Бил извршен увид на местото на настанот. свд/вг/

Back to top button
Close
Close